niedziela, 13 lutego 2011

A teraz coś zupełnie z innej beczki - Confrontation

Od czasu do czasu maluję coś co nie zostało wyprodukowane w manufakturze z Nottingham. Tym razem jest to model Confrontation - Ork Raptor.

Modele Rackham są zrobione z innego metalu niż te z GW i dzięki temu mogą mieć mniejsze detale. Bardziej przypominają obecne plastikowe produkty giganta niż dawne produkcje metalowe. Materiał ten jest jednak bardziej kruchy - kilka modeli uszkodziłem przy pinowaniu :(W malowaniu tego modelu mogłem pozwolić sobie na większą dowolność z dwóch względów. Po pierwsze jest to inny system (o którego fluffie niewiele wiem), a po drugie malowałem na prezent, więc nie trzeba się tu było trzymać jakiejkolwiek konwencji. Również dotyczącej podstawki, więc i tu pozwoliłem sobie odbiec od mojego typowego piasku znad Morza Północnego ;)

Koniec marudzenia red_gobbo, początek zdjęć:

Myślę, że czasami warto zrobić coś innego, świeżego. A już na pewno warto coś takiego zobaczyć.

Pozdrawiam,
red_gobbo

6 komentarzy:

 1. Doskonały model, stylizacja na rzymskiego legionistę po prostu wbija w ziemię. Podobnie jak malowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rackham robił fantastyczne ludki. Niestety wiekszość z nich składałą sie z paru elementów. Nawet takie rasy jak krasnoludy mialy mase odstających drobiazgów które zawsze były problemem przy sklejaniu. Mam wiekszosc modeli do armii Mid-Noru są dość zwarte ale mimo to pojawiają sie elementy które warto spiąć drutem. Kumpel zbiera Gryfy i elfy tam to dopiero są jazdy! Nawiercanie 2 milimetrowych nadgarstków to coś zwyczajnego. Czy drugi wzór Raptora, ten z pochodnią się ukazał?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak skutecznie próbowałem usunąć jeden post, że aż usunąłem przypadkiem oba:/
  W każdym razie, w tym, którego usuwać nie miałem było, że figurka fajna, świetny zielony fajnie kontrastuje z resztą, a jeśli miałbym się przyczepić, to bym się przyczepił do dupereli typu "paszcza mogłaby być zaznaczona ciemniejszym, bo wygląda, jakby była zrośnięta" i "podobnie w przypadku szramy, która zlewa się mocno z resztą gęby, a mogłaby ją dodatkowo ożywić". Kończąc: ork miodzio, a na przyszłość postaram się nie robić popeliny z kasowaniem swoich komentów;) Pozdro.

  OdpowiedzUsuń