niedziela, 18 lipca 2010

Kończcie swoje projekty! - Additional Choppa Boyz x30

Kolejny projekt przeprowadza się z parapetu do witrynki :) Bardzo dobrze. Tym razem są to Choppa Boyz do Fantasy.

Jak większość moich jednostek do armii orków, ta również nie jest dłużej optymalna do grania. Ósma Edycja Młotka wymaga lekkiej reorganizacji, związanej przede wszystkim z koniecznością zakupu dodatkowych modeli...

Dokończenie tego oddziału wymagało przede wszystkim skończenia podstawek. Od następnego projektu będzie to pierwsza rzecz, od której zacznę. Nie chcę znów dopuścić do sytuacji, w której malowanie jest zakończone, natomiast podstawki są całkiem gołe i wymagają przede wszystkim czasu na schnięcie. Już nawet poczyniłem w tym zakresie pewne kroki i kolejny oddział już jest zapiaskowany :)


Jedynym ciekawym modelem pod względem malowania (poza urozmaiceniami orkowych kubraczków), jest boss. Dostał ciekawszą podstawkę (teraz dopiero zobaczyłem, że tarcze z zestawu startowego do 6ed. są naprawdę fajne - szkoda, że została mi jeszcze tylko jedna, może ktoś mnie wspomoże?), dzięki czemu za nim musi stać dokładnie jeden i ten sam ork, bo inne się nie mieszczą - kiedy nauczę się o tym pamiętać?? Na nim to również próbowałem nowych technik. Poza rozjaśnieniami rogów (niby standard, ale warstw było naprawdę mnóstwo), jego zbroja i branie otrzymały kolorowe wash'e. Zbroja trochę zzieleniała, natomiast ostrza zyskały szkarłatnego odcienia.


Cała banda prezentuje się okazale, szczególnie w formacji hordy (do niej właśnie przygotuję podstawki, dwie 5x3). Chociaż w standardowym 6x5, czy nawet 5x6 też wygląda potężnie. To już nie pudełko 18 orkasów, tylko prawie dwa.

Pozdrawiam,
red_gobbo

4 komentarze:

 1. ...i w końcu zmobilizowany, pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale Cię wzięło! W tym tempie na Boże Narodzenie będziesz miał pusty parapet i pełną witrynę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No w ten weekend to poszalałem ;) Ale w tygodniu mogę nie mieć tyle czasu na malowanie tych końcówek. A w tygodniu rozpoczynam też nowy projekt (długo wytrwałem, nie?).

  Tak naprawdę to ten projekt jest motywacją do porządków. Nowe zlecenie, nowe wyzwanie, nowe MODELE! :D No i zakupy - tym razem farbki i akcesoria.

  OdpowiedzUsuń
 4. oj szalejesz, szalejesz....ale fajne takie szaleństwo :p

  OdpowiedzUsuń