wtorek, 10 stycznia 2012

Avatars of War - Dwarf Berserker - szybkie kolory?

Szybki post, bo i malowanie szybkie. Zdjęcia też szybkie, bo potrzebuję na szybko Waszej opinii i porad (konstruktywnych).

Tak więc bez przedłużania zapraszam do komentowania.


Jeszcze tylko powiem, że schemat miał być szybki do wykonania i dość mocny kolorystycznie, żeby się coś rzucało w oko. To malowanie nie jest perfekcyjne, bo się nawet nie starałem specjalnie. Ma to być test kolorów, a nie malowania.
Pozdrawiam,
red_gobbo

5 komentarzy:

 1. światło mocno "zżółca obraz":)
  Generalnie nie pasują mi dwa kolorki - zielone akcenty - ja bym tu widział jednak złoto( wszak to krasnolud) i pas, który z kolei wygląda jak gliniany.

  Reszta cacy, jak zawsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie prezentujący się Zabójca. Muszę jednak zgodzić się z Foalooke, że pas wygląda jak z gliny. Co do zielonego, może się podobać lub nie. Ja bym dał w tym miejscu dla reszty oddziału coś w rodzaju tin bitz, ale przyznam, że zieleń wygląda nietypowo i interesująco. Dobrze uzupełnia dominujące brązy i czerwień. Alternatywą mógłby być zielony metalik, ale to już wymyślanie na siłę.

  Podsumowując: jest git :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolory to kwestia gustu, ale jest niefluffowo, jak pisali przedmówcy. Rozumiem, że biały podkład i washe? Ewentualnie inki lub rozcieńczone farby?

  Gdyby nie te niektóre kolory efekt by był fajny. Tak jak na tym Gretchinie, malowanym wyżej wspomnianą techniką ;-)

  http://www.coolminiornot.com/253002

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia rzeczywiście "zżółciałe", ale jak pisałem, chodziło o ogólne wrażenie. Czego chciałbym uniknąć, przy takiej ilości skóry i pomarańczu, to nieciekawej monochromatyczności. Jeden model można pomalować ciekawie, ale całego oddziału monochromatycznego sobie nie wyobrażam. Chciałem coś złamać.

  Może więc tak - to co zielone będzie rzeczywiście złote, dodam ametystowe akcenty (tam gdzie będą logiczne), pas dam jasnoszary (z czego on w ogóle jest zrobiony, metalowe gacie??), a przepaskę/materiał niebieski? (ale przemaluję to jako ostatnie, to będę miał opcję zobaczyć jak będzie wyglądało z czerwienią) Chociaż wprowadzanie kolejnego koloru (niebieskiego) chyba się nie opłaci... nie ma lekko...

  OdpowiedzUsuń
 5. Gacie faktycznie są dość dziwne. Jak im się przyjrzeć, to przypominają taką wielką pieluchę, więc może biały w różowe słoniki ;)

  OdpowiedzUsuń