poniedziałek, 30 kwietnia 2012

red_gobbo - stan na początek maja 2012

Po pierwsze chciałem Wam przedstawić swoją największą miniaturkę. Jest to LEGO, jednak nie produkcji duńskiego potentata, którego note bene jestem cichym wielbicielem. Podejrzewam, że przygoda z ludkami niejednego z Was zaczęła się właśnie od tych plastikowych chłopków z żółtymi główkami.

Tak więc, niech ten piesek będzie moim usprawiedliwieniem za kwiecień :)

A co u mnie figurkowo? WIP orków, zapraszam poniżej.


Na początek dam jeszcze foty szczęśliwego psiaka:Może nie wygląda, ale potrafi przeszkadzać w malowaniu, szczególnie dobrze umiejscowioną bombą kupową!

A co na biurku? Postanowiłem zmniejszyć ilość rozpoczętych projektów. Tak się składa, że mam przygotowany oddział orków z wymalowaną już skórą. Szkoda żeby robota wykonana już jakiś czas temu się marnowała. Dlatego więc pierwszą piątkę mam już prawie skończoną i pracuję nad kolejną. Mam nadzieję, że się nie zniechęcę za szybko i że oddział będzie już niebawem gotowy. Podbije to też mój licznik wymalowanych modeli, który w tym roku trochę to u mnie kuleje...


Malowanie to tak zwane TT+ Poprzedni oddział odznaczał się malunkami i wzorami, a ten ma czerwone akcenty. Żeby włócznie nie były tak tandetne jak u różnych gobbosów, tym właśnie poświęciłem trochę dodatkowego czasu. W sumie to aż 6 warstw (nie licząc podkładu)! Pierwsza to od razu Blood Red, potem Gryphonne Sepia Wash i zaczynami zabawę ze słojami. Pierwsze, najszersze pasy to Snakebite Leather, kolejne, trochę cieńsze, to Blood Red + Bleached Bone, a ostatnie to wąskie Bleached Bone. Jednak efekt był zbyt ostry, więc poprawiłem go Glazem Bloodletter. W oddziale wygląda to, moim zdaniem, wystarczająco dobrze.

Swoją drogą, jeszcze się na pamięć nie nauczyłem poprzednich farbek, a tu teraz 145 nowych... Ale najpierw trzeba by je kupić... [powolutku, powolutku, oddychaj...]

A co na półce? Moja półka Orks'n'Goblins wygląda tak:


Czyli wyliczając w kolejności malowania:
20 Nocników z włóczniami i tarczami
Orczy Rydwan
20 Gobbosów z włóczniami i tarczami
Snotling Pump Wagon
30 Choppa Boyz
Szef Nocników
2 Nocni Szamani
25 Orków z włóczniami i tarczami (WIP)

Mam jeszcze sporo, naprawdę sporo modeli. Częściowo już posklejanych i zapodkładowanych (m.in. 25 Orków z tarczami, 12 Orków z łukami, 10 Wilczych, 10 Pajęczych jeźdźców, 3 Fanatyków, 2 Orczych Szamanów, 2 Goblińskie Rydwany, Trolle, Squigi...). A po co ta wyliczanka? Wpadłem na taki szalony pomysł, żeby w coś w końcu zagrać. Powoli gromadzę wymalowane 500pkt Bad Moonz (o tym kiedy indziej, na razie za wcześnie), ale na sztuki mam więcej skończonych modeli do Młotka Fantastycznego.

Podpowiedzcie mi proszę jakieś rozpiski na małe punkty biorąc pod uwagę to co mam pomalowane + to na stanie. Postaram się malować je w takiej właśnie kolejności. Jeśli tak jak ja bardziej malujecie... podpowiedzcie to co byście chcieli u mnie zobaczyć! W żadnych turniejach brał udziału nie będę. Nie zależy mi też na wygranej (dlatego właśnie wziąłem O'n'G), a bardziej na kupie śmiechu i dobrej zabawie. Przecież gobbosy i tak się nie zorientują, czy wygrywają...

Pozdrawiam,
red_gobbo

2 komentarze:

 1. Witam :)
  Nieźle zapowiadają się ci orkowie :)
  Ja od młotka to mam krasnali więcej do pomalowania :) ( powoli się malują :) może kiedyś stoczymy bitwę :P ) co do grania to nie pomogę za bardzo bo raz grałem na wyjeździe w Poznaniu i to pożyczaną armią Tau :P ale polecam bo tak najszybciej się można wkręcić i nauczyć grac :)

  Co do oglądania figurek to chciałbym zobaczyć więcej coś z 40-dziestki może jakichś Tyranidsów , Imperial Guards albo własnie Tau. :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sylwek,

  Najpewniej nie w tym jeszcze roku. Tak to będzie czekać aż blogerzy wymalują coś konkretnego do końca :D

  Tyrków zobaczysz na pewno, ale nie będzie to nic innego niż limitowane modele ze Space Hulka. I pewnie nie najszybciej... Przynajmniej nie w większej ilości.

  Tau - podobają mi się, ale najpewniej się im oprę do czasu wydania jakiś nowości - to wtedy daję się najłatwiej wciągnąć w coś nowego...

  IG - zdecydowanie Catachani bardziej niż cokolwiek innego. I Sentinel(e). Ale powiem Ci, że czegoś z IG się doczekasz. I to już zaraz :)

  OdpowiedzUsuń